אלטיזכן מקצועי אביב פינויים מפנים רהיטים ותכולות אלטזכאן

 

כל מי שגדל בישראל של שנות השבעים-שמונים, זוכר בוודאי כיצד במהלך השבוע, באמצע היום, היתה נשמעת קריאה מהדהדת מהרחוב, באמצעות מערכת כריזה אשר היתה מותקנת על רכב וממנה נשמע הביטוי "אלטיזכן ". בדרך כלל, לאחר מכן מי שכרז היה מציין מה בדיוק הוא מחפש ומה אפשר להביא לו.

הביטוי אלטאזכן, נכנס עם השנים לשפה, ומשתמשים בו לא מעט גם היום, למרות שאפשר למצוא הרבה פחות אנשים שעוברים עם הרכב ברחובות הערים ומכריזים כמו אז. היום במקום שירותי אלטאעזכן, השירות נעשה בצורה הרבה יותר מסודרת, באמצעות חברות שיש להן אתרי אינטרנט, עמודים בפייסבוק, צי רכבים לשימוש והם מעסיקים אנשי מקצוע לשירותים שונים.

על מנת להבין כיצד התחום  של אלטיזכן עבר שינוי, איך אנחנו יכולים ליהנות ממנו ומהאפשרויות הטמונות בו, צריך לספר תחילה מה זה אלטאעזכן וכיצד הוא שירת אותנו במשך שנים רבות. חשוב לציין, גם היום במקומות מסוימים, אפשר עדיין לראות רכבי אלטיזכן מסתובבים ומחפשים "מציאות".

מה זה אלטיזכן ומה הוא שירת?

אלטאעזכן פירושו ביידיש "דברים ישנים", והרעיון שעומד מאחורי זה הוא אדם שקונה דברים ישנים שאנשים רוצים להיפטר מהם. החל מרהיטים, מכשירי חשמל, שטיחים, וילונות וכל דבר אחר. הוא קונה מהם ולאחר מכן מוכר אותם במקומות שונים. המטרה היא כמובן לקנות במחיר נמוך ולמכור במחיר גבוה. כך הוא יוכל ליהנות מרווח מסוים.

להבדיל מסוחרים רגילים, אשר מחזיקים חנויות למכירת פריטים יד שנייה, אזי שסוחרי אלטיזכן היו כאמור עוברים בין הבתים, עם עגלה או רכב, מכריזים בקול, וכל מי שהיה מעוניין להיפטר מפריטים מסוימים, היה מזמין אותם לביתם, שם היו מתמקחים על מחיר ובסופו של דבר מבצעים את העסקה.

באופן טבעי, סוחרי אלטאזכן כפי שפעלו בעבר היו יכולים לקנות סחורות בהתאם לתקציב שעמד לרשותם וכן בהתאם לגודל הרכב שיכול היה לאכלס את כל הפריטים השונים שרכשו. הם היו מוגבלים בשני היבטים אלו.

חשוב להדגיש, היו גם מקרים בהם סוחרי אלטאעזכן קיבלו מהלקוחות סחורה חינם, למשל, אם מישהו היה מעוניין להיפטר מחפץ, רהיט או מכשיר ישן ולא היה איכפת לו למסור אותו לסוחר אלטיזכן מבלי לקבל עבורו תמורה, אזי שהוא היה נותן אותו. כך הם יכלו לחסוך לעצמם את הטרחה של פינוי החפץ באופן עצמאי. דבר שלא כל אחד יכול לעשות לבדו.

מה וכיצד השתנה בתחום?

היום, אם אנחנו מעוניינים לבצע פינוי דירה או משרד, על כל חפציו או פריטים בודדים, הרי שאין לנו צורך לחכות שסוחר אלטעזכן יעבור מתחת לבית עם הרכב שלו ויעלה לקחת מאיתנו את מה שאנחנו רוצים לפנות. היום, כאמור, הכל הרבה יותר משוכלל, מסודר ומתוכנן. כל התהליך מתבצע בצורה הרבה יותר יעילה ונוחה.

כשאנחנו רוצים לפנות דירה שלמה, למשל במקרה של פינוי דירת ירושה (דירה שקיבלנו בירושה וברצוננו לפנות אותה מחפצים וריהוט על מנת שנוכל למכור או להשכיר אותה) או כשאנחנו רוצים לפנות חפצים ספציפיים (רהיטים, שטיחים, מכשירי חשמל כבדים ועוד), אז כל מה שעלינו לעשות זה ליצור קשר עם חברת פינוי דירות והיא כבר תדאג לשלוח אלינו אנשי מקצוע שיבצעו עבורנו את העבודה.

חברת פינוי דירות היא חברה המתמחה בפינוי רהיטים, מכשירי חשמל וחפצים אחרים מדירות ומשרדים, באופן מסודר ומאורגן, מבלי שאנחנו צריכים לעשות דבר. צוות החברה מתמחה בכל מה שקשור לארגון החפצים המיועדים לפינוי, תהליך פינוי הדירה באופן יעיל ובטוח, ובמקרים מסוימים גם בכל מה שקשור לתיקון פגמים שנוצרים בדירה כתוצאה מתהליך ההובלה וכן ניקוי וסידור שלה, זאת על מנת שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש בה באופן סדיר.

צריך לציין, להבדיל ממקרים של שימוש בשירותיו של אלטיזכן , אשר לרוב היו מזדמנים ואקראיים, הרי בשביל ליהנות משירותיה של חברת פינוי דירות, יש לנו אפשרות לפנות אל צוות החברה דרך אתר האינטרנט שלה, עמוד פייסבוק או בטלפון. יש לנו אפשרות להזמין את השירות מבעוד מועד, כולל מהיום להיום או מהיום למחר, במידה וזה נדרש עבורנו ואפשרי מצידה.

כיצד זה מתבצע בפועל?

שירותי פינוי דירות כיום, מתבצעים כאמור באופן שונה מאשר התבצעו בעבר על ידי סוחרי אלטאעזכן, בצורה הרבה יותר מסודרת, מתוכננת מכל היבט אפשרי.

עוד לפני שמזמינים שירות והרבה לפני שהצוות מגיע בשביל לפנות אותם באופן מעשי, יש אפשרות ליצור קשר עם צוות החברה לצורך התייעצות וכן על מנת לקבל הצעת מחיר אובייקטיבית עבור הפריטים השונים אותם רוצים לפנות.

חברות פינוי דירות עובדות במסלולים שונים, בכל מה שקשור לתמחור המוצרים והשירות:

אפשרות ראשונה, עסקת ברטר שכוללת את פינוי החפצים תמורתם. כלומר, במקום לשלם על השירות, נותנים לחברה את החפצים השונים והיא דואגת לפנות אותם.

אפשרות שנייה, מכירת חפצים לחברה תמורת הצעת מחיר אובייקטיבית על פיה ערך האמיתי שלהם בשוק.

אפשרות שלישית, תשלום כולל עבור כל השירות, בגין פינוי המוצרים והחפצים השונים.

אחרי שמגיעים להסכמה בקשר לאופי התשלום ועלויות, אז נחתם חוזה עבודה בין הצדדים. החוזה מפרט בצורה ברורה, מתי השירות יתבצע, מה הוא כולל, מה החברה מספקת ללקוחות ועוד. החוזה נחתם על ידי שני הצדדים, הוא שקוף וכולל את כל הסעיפים הרלוונטיים לסוג כזה של עבודה.

בשלבים הבאים יתחיל הפינוי בפועל, בהתאם לתוכנית עבודה שצוות החברה בונה, זאת על מנת לפנות את הדירה כמה שיותר מהר, בצורה מסודרת ומאורגנת. תוכנית העבודה תכלול את החלקים הבאים:

  • מיון כל החפצים באופן מסודר
  • קביעת היעד אליו כל חפץ מיועד
  • העברה של חפצים והפריטים השונים אל המשאית באופן מסודר ומאורגן (במידה ומדובר בדירה בקומות גבוהות, אזי שהחברה תשתמש באמצעים הרלוונטיים לשם כך).
  • חלק מהפריטים יועברו לשימוש חוזר, אחרים ייעשה בהם שימוש לפי מה שצוות החברה רואה לנכון (תרומה לנזקקים, מעבר לאתרי פסולת מורשים ועוד)
  • בסיום התהליך, צוות החברה ידאג לנקות ולסדר את הדירה, להשאיר אותה מוכנה לשימוש.

חשוב לציין מספר נקודות בהקשר לתהליך העבודה: ראשית, בזמן התהליך, ניתן להשאיר בדירה ולראות כיצד הצוות מבצע את העבודה. זה יכול לעזור לצרכים שונים. שנית, באופן טבעי, צוות החברה המפנה את הדירה, ידאג להגיע ביום ובשעה שסוכמו איתו. הצוות ידאג להעמיד את המשאית שתוביל את החפצים אל יעדם החדש במקום נוח, על מנת שיהיה ניתן לבצע את העברה שלהם אליה בצורה נוחה ובטוחה.

מדוע עדיף להזמין שירותי פינוי דירה מקצועיים

על מנת לענות על שאלה זו, נתייחס גם להיבט של שימוש בשירותי חברות פינוי דירה באופן ספציפי, אך גם אל מול אפשרויות אחרות, דוגמא, פינוי באופן עצמאי או פינוי באמצעות שירות אלטיזכן 

היתרונות של שירותי פינוי דירה מקצועיים

ראשית, מדובר על צוות מקצועי ומנוסה, אשר מכיר היטב את השירות, יודע בדיוק איך לבצע את העבודה בצורה מקצועית ונכונה, יודע איך לארגן את הדברים באופן כזה שהשירות יתבצע על הצד הטוב ביותר. 

שנית, לצוות יש את כל הכלים והאמצעים, גם בשביל לספק הצעת מחיר אובייקטיבית ונכונה ביחס לערך של הפריטים שונים, גם בכל הקשור לתהליך העבודה עצמו. זאת להבדיל משירות אלטאעזכן, כאן זה מתבצע אחרת.

שלישית, התהליך מתבצע באופן מהיר, יסודי, מבלי לבזבז זמן יקר, מתוך כוונה לפנות את הדירה ולאפשר ללקוחות להמשיך ולהשתמש בה בצורה סדירה.

מדוע שירותי פינוי דירה מקצועיים עדיפים על שימוש בשירותי אלטיזכן רגילים?

ראשית, שירותי אלטאזאכן כוללים אך ורק פינוי של חפץ בודד או מספר חפצים בודדים ולא מעבר לכך. השירות לא מאפשר פינוי דירה שלמה.

שנית, השירות כולל אך ורק פינוי חפצים באופן מזדמן, ולא את כל מה שנדרש בשביל לחזור ולהשתמש בדירה באופן מסודר, על פי מועד כזה או אחר.

שלישית, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים מתי הוא יגיע, אי אפשר לסכם איתו מראש ואנחנו גם לא יודעים אם הערך שהוא מציע לנו עבור המוצר, נכון ואמיתי.

מדוע שירותי פינוי דירות עדיף על פינוי עם אלטיזכן?

בעיקרון, שירותי פינוי דירה באמצעות חברה מקצועית חוסך לנו הרבה מאוד זמן וטרחה, במקום שנצטרך לפנות את הדירה בעצמנו. אנחנו יכולים לעשות את זה באמצעות כלי רכב משלנו או באמצעות מכירת חצר של חפצים שונים. אך זה יכול לקחת לנו הרבה מאוד זמן, זה לא מבטיח שבאמת נוכל למכור הכל כפי שאנחנו רוצים, וכן זה ידרוש מאיתנו טרחה מיותרת.  

קיימת גם האופציה שאנחנו נפנה חלק מהחפצים אל הרחוב ואז כל מי שירצה (כולל אלטיזכן ) יוכל לקחת אותם. זה סביר כשמדובר על חפצים בודדים, אך אם מדובר על תכולה של דירה שלמה, זה בלתי אפשרי מבחינה טכנית, לא מבחינת היכולות שלנו לפנות את החפצים ולא מבחינת המיקום בהם נוכל להעמיד אותם. לכן זה לא פתרון מתאים למקרה זה.

אם אנחנו בוחרים לשכור חברה מקצועית, אין ספק שזה יכול לחסוך לנו הרבה מאוד בהיבטים שונים, ולכן גם ישתלם לנו להשתמש באופציה זו על פני אופציות אחרות. בפרט אם מדובר בפינוי דירה שלמה על מכלול החפצים שיש בה, גדולים או קטנים, יקרי ערך או זולים, פריטים שיש להם ערך רגשי או אחר.

כיצד בוחרים חברה לפינוי דירה בצורה נכונה

בדיוק כפי שאפשר להזמין היום שירותים מחברת פינוי דירות בצורה פשוטה ומהירה, כך גם אפשר לקבל מידע על חברות שונות בתחום ולהתרשם מהן. באמצעות האינטרנט אפשר לקבל את כל המידע הרלוונטי, הן על שירותי החברות השונות, הניסיון והידע המקצועי שעומד לרשותן, וכן אפשר לקבל המלצות וחוות דעת של לקוחות עבר אשר השתמשו בהן.

לפני שניגשים לבחון נקודות שונות שיכולות להשפיע על תהליך הבחירה, חשוב לדעת שאפשר לעשות סקר שוק ולהשתמש במידע רלוונטי ומעודכן אשר מופיע באינטרנט, בין אם זה באתרים רשמיים, עמודים בפייסבוק ובמקומות אחרים. המידע כולו אמור לעזור בתהליך הבחירה הסופי. כאמור, זה הבדל משמעותי לעומת שירותי אלטיזכן, עליו אנחנו לא יכולים לקבל שום מידע מקדים.

בראש ובראשונה, יש לבדוק איזה ניסיון עומד לרשות החברה, בין אם זה ביחס למה שמחפשים וצריכים ובין אם זה ביחס למה שחברות אחרות יכולות לספק בהקשר זה. חשוב לבחור חברה שתוכל לספק את כל השירות הרלוונטי, מא' עד ת', זאת על מנת שלא יהיה צורך לעשות שום דבר לבד ולא יהיה צורך להזמין שירות המשך דרך חברות אחרות.

לאחר מכן יש לבחון מה כל חברה מציעה, בין אם זה מבחינת הצעת מחיר, תוכנית עבודה, כמות עובדים שיבצע את השירות, הכלים והאמצעים שעומדים לרשותה וכל דבר אחר שיכול להשפיע כך או אחרת.

בהמשך צריך לבחון כמובן את סוג השירותים של החברה מציעה, אילו מהם יכולים להתאים לצרכים של המקום, לצרכים האישיים בהיבטים שונים, ואז יש לבחון כיצד הם מסופקים על ידה. חשוב לוודא, כל שירות אשר מוצע על ידי החברה וסוכם איתה, חייב להופיע בהסכם העבודה וצריך להתבצע על ידי הצוות שלה.

מעבר לכל זה, יש לבחון המלצות וחוות דעת של לקוחות החברה. חשוב לשים לב על מה הם ממליצים, לבדוק ממתי ההמלצות, ולראות עד כמה הן אמינות. מוטב לא להסתפק אך ורק בהמלצות וחוות דעת, אלא גם להתרשם מצוות החברה, בין אם זה הצוות הניהולי, צוות המכירות, איתם סוגרים את העסקה וכמובן גם מהצוות שאמור להגיע אל המקום ולבצע את העבודה. לעיתים הרושם מהצוותים עצמם, יכולים להשפיע לא פחות מכל המלצה וחוות דעת.

ישנן חברות המספקות לא רק מידע אינפורמטיבי על אופי החברה והשירותים שהיא מספקת, אלא מעבר לכך. הן מספקות גם תמונות וסרטונים, אלו פריטי מידע שבהחלט יכולים לעזור להבין מה בדיוק הן מציעות וכיצד הן מבצעות את השירות המוזמן מהן.

בסיכומו של פרק זה, צריך לזכור, אם רוצים להזמין שירות של חברת פינוי דירות, חשוב לעשות בדיקה מדוקדקת מי זו החברה שעומדת מאחורי השירות ומה בדיוק היא יכולה לבצע. זאת על מנת שיהיה ניתן לדעת את מי נכון להזמין ומה היא אמורה לספק במסגרת תהליך העבודה.

באילו מקרים יהיה צורך להזמין שירותי פינוי דירות ומתי אלטיזכן יספיק?

התייחסנו קודם לכן למקרים מסוימים בהם יהיה צורך להזמין פינוי דירות, או מקרים בהם בעבר היה נהוג לפנות אל אלטאזכן, כעת נתייחס לכלל המקרים בהם שירות זה נחוץ.

דירת ירושה – כאשר מקבלים דירה בירושה ויש צורך לפנות את החפצים והריהוט, על מנת שיהיה ניתן להשכיר או למכור אותה.

מעבר דירה/רילוקיישן – אם עוברים דירה אל נכס אחר ורוצים להיפטר מחלק מהחפצים או במקרה של רילוקיישן אל מדינה אחרת ויש צורך להיפטר מחפצים שונים (שירות פינוי דירה יכול לחסוך הרבה מאוד כסף אם מפנים אותה במלואה).

אגרנות – בכל מקרה של אגרנות, אם רוצים לפנות חדרים מכל הפריטים והחפצים שנאספו. זה נכון לגבי חפצים ישנים, רהיטים, מכשירי חשמל מקולקלים, מוצרי נייר ועוד.

פינוי מחסנים, חנויות ומשרדים – בדיוק כפי שיש פינוי דירות, כך יש שירות לפינוי מחסנים, חנויות ומשרדים. זה נכון לגבי מקרים בהם יש צורך לפנות חללים גדולים עם תכולה רבה. למשל, במקרה של מעבר, התחדשות או מכל סיבה אחרת.

כאמור, בכל אחד מהמקרים הנ"ל או במקרים אחרים, החברה אשר אחראית על פינוי הדירה תספק הצעת מחיר ותוכנית עבודה מלאה בשביל שיהיה ניתן להוציא אותה לפועל בצורה הטובה ביותר, בהתאם לתנאי המקום ולצרכי הלקוח.

סיכום

כפי שהצגנו במאמר זה, אם בעבר היה נהוג להיעזר בשירותיו של אלטיזכן לצורך פינוי חפצים בודדים, באופן מזדמן ולא קבוע, אזי שכיום אפשר להסתמך על שירות מקצועי, מסודר ומאורגן, הניתן על ידי חברות שמתמחות בנושא.

אותן חברות מחזיקות ברשותן את הציוד הנדרש ומעסיקות צוות עובדים מנוסה שיודע לבצע כל עבודה הקשורה, כך או אחרת, לנושא של פינוי דירות, משרדים, חנויות וחללים אחרים. התהליך מתבצע באופן שמאפשר לחזור ולהשתמש במבנה כפי שהוא, בצורה הכי מסודרת שניתן.

תהליך העבודה אל מול חברות פינוי דירות מאפשר לקבל מענה שלם וכולל לכל צורך בעניין, כאמור על פי הצעת מחיר מסודרת ותוכנית עבודה ברורה. בסוף התהליך, הלקוח יכול להיות בטוח שהוא מקבל תמורה אטרקטיבית, ויכול להמשיך בשגרת חייו בצורה חלקה. ברגע שהחפצים מועמסים על המשאית של החברה, הצוות שלה ידאג להפנות אותם אל המקומות הנכונים, ולהמשיך בעבודתם, במטרה לשרת את הלקוח הבא.

לפתרון מידי, מהיר ומשתלם,
חייגו עכשיו
לחברה הראשונה בפינוי דירה

חברת פינוי הדירה