יום פינוי הדירה – מה לוודא

יום פינוי הדירה – מה כדאי לוודא

יום הפינוי של תכולת הדירה הוא יום ארוך ועמוס, ויש להיערך לקראתו היטב. כדאי להתייעץ עם נציג השירות של חברת הפינויים כדי לקבל טיפים והמלצות כיצד להיערך לקראת היום. לדוגמה, מומלץ לתלות פתקים בבניין כדי לעדכן את השכנים, ואם גרים במקום מרכזי וסובלים ממצוקת חניה חשוב לשמור מקום למכולה של חברת הפינוי. בנוסף, מומלץ להתחיל במיון התכולה לפני הפינוי עצמו, כך ניתן לשמור בצד פריטים חשובים ובעלי ערך רגשי, כמו גם חפצים בעלי שווי כספי שניתן למכור או לשמור.

פינוי יעיל ובטוח

פינוי דירה כרוך בסכנות מוחשיות, כיוון שבין החפצים עלולים להיות פריטים חדים, חומרים כימיים מסוכנים, רעלים, מזיקים, מכרסמים ועוד מגוון הפתעות בלתי צפויות. מעבר לכך, בעת הפינוי מפרקים לעתים ארונות קיר, רהיטים גדולים וחפצים שאינם ניתנים לפינוי ללא פירוק, ומדובר בסכנה מוחשית לדיירים, לכן רצוי כי במהלך פינוי תכולת הדירה ינכח רק בעל הבית או נציג מטעמו.

חשוב לזכור כי במהלך הפינוי הצוות סוחב חפצים ישנים העלולים להתפרק, ועליו לפעול במשנה זהירות כדי לא ללכלכך ולבטח שלא לגרום נזק לרכוש השכנים, ללובי, לדלתות הדיירים, לחדר המדרגות ולמעלית. לכן חשוב לעדכן את כל הדיירים בבניין על הפינוי המתוכנן, וכך גם ניתן להימנע מתלונות בגלל רעש ובגלל שימוש תכוף במעלית או בשל הפרעה לתנועה של הדיירים בלובי ובקומה בה נמצאת הדירה.
אגב, מומלץ לקבל ייעוץ מנציג השירות או מבעלי חברת הפינוי כדי לבחור בשעות פינוי מומלצות בהן נגרמת הפרעה מינימלית לשאר הדיירים בבניין. לדוגמה, יש מקרים בהם עדיף להתחיל את הפינוי לאחר השעה שמונה בבוקר, כלומר אחרי שמרבית הדיירים יצאו ליום העבודה וכשהילדים נמצאים במסגרות חינוכיות. כמו כן, חשוב לבחור רק חברת פינויים אמינה החותמת על הסכם מסודר ומפורט שכולל סעיפי אחריות, לוח זמנים וביטוח צד שלישי למקרה בו יגרם נזק לרכוש אחד השכנים או נזק לרכוש המשותף בבניין.

הצבת מכולה ברחוב

פינוי מלא של תכולת דירה מחייב הצבת מכולה אחת לפחות לפינוי הפסולת. הצוות המקצועי של חברת הפינויים מגיע בבוקר עם רכבי פינוי, ואם גרים במקום בו יש מצוקת חניה כדאי לתפוס מקום למכולה מוקדם בבוקר או להציב את הרכב הפרטי ברחוב, וכאשר המכולה מגיעה– לפנות את הרכב עבור המכולה. כדאי לדעת כי לכל רשות מקומית יש תקנות משלה לגבי פינוי תכולה מדירות, לכן חשוב לברר נושא זה מראש ולפעול בהתאם לחוק.

מיון חפצים

חברת פינוי תכולת דירה הפועלת במקצועיות וביסודיות מתחילה את הפינוי במיון חפצים מהיר. יש להפריד בין פריטים בעלי ערך ושווי כספי שניתן למכור לבין אלה שיימסרו לתרומה או ייזרקו, להפריד בין חומרי גלם שונים כמו זכוכית, מתכת, מוצרי נייר וכיוצא בזה, מאחר שאת הפריטים האלה החברה חייבת להעביר למפעלי מחזור, ויש למיין גם פריטים שניתן להעביר לתרומות לנזקקים. כמו כן, יש להפריד פסולת אלקטרונית, חומרים כימיים ורעלים ומוצרים אחרים, בהתאם לחוקים שנקבעו על ידי המשרד לאיכות הסביבה. את המיון עדיף להשאיר לצוות המקצועי ולא להסתכן במיון התכולה לבד בגלל סכנה בריאותית וחשש לחייכם.

לפתרון מידי, מהיר ומשתלם,
חייגו עכשיו
לחברה הראשונה בפינוי דירה

חברת פינוי הדירה