פינוי דירה בירושה

פינוי דירה מירושהכולכם וודאי מכירים מונחים כמו מעבר דירה, אריזת חפצים, הובלות ועוד, הקשורים למצב בו הדיירים מבקשים לעבור לבית חדש. אולם, ייתכן ואתם שואלים את עצמכם מה באמת כולל תהליך פינוי דירה? והאם לא תוכלו להסתדר לבד? הרי כל מי שעומד בפני מעבר דירה, מוצא לעצמו מקום מגורים חדש וטוב יותר, אורז את חפציו האישיים, ומזמין חברת הובלות שתעמיס את מה שלא היה יכול להעביר בכוחות עצמו.


המאמר הבא יספר לכם כל מה שחשוב שתדעו על פינוי דירה בירושה, למה בכלל יש צורך בתהליך, וכיצד זה עובד, אז המשיכו לקרוא.

מי זקוק לתהליך פינוי דירה?

ישנם מספר מקרים בהם יש צורך בתהליך של פינוי דירה:

  • פינוי לקראת מעבר: ישנם מקרים בהם משפחה מחליטה לעבור לחו"ל לתקופה של שנה או קצת יותר לטובת רילוקיישן בעבודה, או לטובת לימודים של אחד מבני הזוג. במקרה כזה יתכן והמשפחה תרצה לשמור את חפציה במחסן כלשהו, ולהשכיר את הדירה בהעדרם, ולכם הם זקוקים למומחים אשר יבצעו בעבורם את הפינוי.
  • פינוי דירהבירושה: קרוב משפחה יקר מדרגה ראשונה אשר הלך לעולמו, לרוב ישאיר לקרוביו דירה בירושה. בין אם אחד האחים החליט לגור בדירה, ובין אם האחים מחליטים להשכיר או למכור אותה, יש לפנות את כל חפציו של הנפטר מהדירה, לנקות אותה, ולהכין אותה לדיירים הבאים. תהליך של פינוי החפצים קשה פיזית ונפשית, ולכןמומלץ להזמין חברה מומחית אשר תסייע בתהליך הפינוי היסודי.
  • אגרנות כפייתית: מצב של אגרנות כפייתית מצריך מומחים לפינוי דירה מאחר וכמויות הדברים שיש לפנות הם גדולות. במקרים כאלו אוגרים הדיירים בבית פריטים שאין להם שימוש בהם, מתוך מחשבה שאולי יזדקקו להם יום אחד. מצב שכזה מצריך תהליך פינוי עדין, תוך כדי הסכמה של הדיירים ושיתוף פעולה מלא.

כיצד מתנהל תהליך של פינוי דירה בירושה?

תהליך של פינוי דירה בירושה או פינוי חפצים מכל סיבה אחרת נעשה בכמה שלבים עיקריים:

  • בשלב הראשון, שולחת חברת הפינוי מומחה מטעמה אשר מעריך את זמן העבודה, את הכלים ואת כמות העובדים הנדרשת לצורך הפינוי, ומעריך את שווי העבודה בהתאם.
  • כאשר מגיע יום הפינוי הצוות מתחיללמיין את כלל הציוד בדירה על פי קטגוריות: צעצועים ופריטים אישיים, כלי מטבח, מוצרי חשמל ועוד. ציוד אשר אין בו שימוש יותר מועבר אל ערמת פסולת זמנית בחצר הבניין או הבית, כאשר בתום הפינוי יש להקפיד לפנות אותה אל אתרי הפסולת המורשים.
  • במידה והדיירים יהיו מעוניינים, תבצע חברת הפינוי מיון והעברה של חפצים לעמותות שונות ולנזקקים.
  • לאחר הפינוי, ובתאום מראש עם החברה, נציג מטעמם יבצע ניקוי יסודי בדירה הכולל חיטוי של שירותים ומקלחות, ניקוי יסודי של התריסים והארונות ברחבי הבית ועוד.

לבסוף, יחליט הדייר אם ברצונו לבצע שיפוץ בדירה, לסייד את הקירות ולרהט אותה מחדש בהתאם.